تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸
کد: ۱۶۷۷۳

ترمیم موهای خشک و آسیب دیده+ فرمول

اگر مو‌های خشک و شکننده دارید با استفاده از روش‌های موثر در ترمیم و شاداب سازی مو، می‌توانید مو‌هایی سالم و براق داشته باشید.

ترمیم موهای خشک و آسیب دیده فرمول trmim mohai khshk o aasib didh frmol

مصرف ماسک های ترمیم کننده و تقویت کننده، کمک شایانی به داشتن موهای سالم می‌کند ولی اثر آن کوتاه مدت است.

 

روش های ترمیم موهای آسیب دیده

کراتین نوعی پروتین است که در پوست، مو و ناخن وجود دارد و در فرمول مواد ترمیم کننده پیورا-لاکس، کراتین فقط قسمت کوچکی از 18 اسید آمینه‌ای است که ساختار مو را تشکیل می‌دهند. یکی دیگر از موثرترین اسیدهای آمینه موجود در پیورا-لاکس، سیستئین است که مقاومت، براق شدن و صاف شدن مو را افزایش می‌دهد.

پیورا-لاکس روشی است برای ترمیم و تقویت مو، که ترکیبی از اسیدهای آمینه، عصاره روغن‌ها و آنتی اکسیدان‌های طبیعی برای تقویت و ترمیم مو به کار می‌روند. اسیدهای آمینه که واحدهای سازنده پروتئین‌ها هستند، وارد قشر خارجی یا کورتکس مو شده و موجب ترمیم، بازسازی، صافی و نرمی آن می‌شوند و مولکول‌های چربی موجود در روغن‌ها نیز مانند یک لایه محافظ دور مو را احاطه می کنند و از آن در برابر آسیب های روزمره محافظت می‌کنند. روش پیورا-لاکس برای تمام موها اعم از موهایی که هیچ وقت رنگ نشده‌اند و موهایی که قبلاً رنگ و مش شده‌اند، مناسب است.

 

در این روش ابتدا مو با شامپو مخصوص شسته می‌شود و پس از آن با مواد پیورا-لاکس به خوبی آغشته می‌شود و این مواد به کمک نور مادون قرمز وارد لایه‌های مو می‌شوند. پس از آبکشی دوباره مو، با استفاده از حرارت لایه‌های مو بسته می‌شوند و مواد پیورا-لاکس داخل مو باقی می‌مانند. بعد از این مرحله مو دوباره آبکشی می‌شود و به مواد دیگری که حاوی ویتامین، آنتی اکسیدان و روغن‌های غنی (مانند روغن نارگیل، آووکادو و عناب) است، آغشته می‌شود و پس از چند دقیقه مو آبکشی و استایل داده می‌شود .مصرف ماسک‌های ترمیم کننده و تقویت کننده

ماسک مو کمک شایانی به داشتن موهای سالم می‌کنند ولی اثر آنها کوتاه مدت است، با بهره گرفتن از یکی از روش‌های موثر و مناسب جوان‌سازی مو می‌توانید برای مدت طولانی‌تری از داشتن موهای زیبا وسالم لذت ببرید که از جمله این روش‌ها بوتاکس مو است.

بسته به جنس، نوع مقاومت و فر مو، انجام این روش ترمیمی به 3 تا چهار ماه  ساعت زمان نیاز دارد و پس از آن هیچ گونه محدودیت زمانی برای شستن و رنگ کردن مو وجود ندارد. اثر این روش بین چهار ماه تا 6 ماه باقی خواهد ماند و با انجام مرتب این روش موثر ترمیمی، برای همیشه از داشتن موهای محکم، سالم، شاداب، براق، نرم، بدون وز، صاف و قابل کنترل بهره مند خواهید شد .

مواد مورد استفاده در روش پیورا-لاکس کاملا طبیعی و فاقد سولفات و فرمالدئید است.

از این رو این روش مو را نرم، سالم، بدون وز، براق و قابل کنترل می‌کند، پیورا-لاکس شامل اسیدهای آمینه‌ای است که باعث تولید و رسیدن کامل کراتین به مو می‌شوند و در نتیجه موها را در هر شرایطی بهبود می‌بخشند.

 

بوتاکس مو

بوتاکس مو یکی از روشهای موثر در بازسازی و ترمیم موهای آسیب دیده، خشک و دارای موخوره است. ترکیبات بوتاکس مو با ورود به جدار داخلی هر تار مو، باعث ترمیم ساختار موهای آسیب دیده می‌شوند که نتیجه آن، تغییر مو به موهای نرم و براق و سالم است و اثر آن تا 2 ماه باقی می ماند.

اما این ماسک از مواد هیالورونیک اسید که نوعی اسید آلی که در میوه‌ها یافت می شود و با توانایی نگهداری آب تا هزار برابر وزن خود، باعث آبرسانی عمیق و موثر به مو می‌شود تشکیل شده است.

مواد دیگری هم در تشکیل این ماسک وجود دارد که از جمله آنها می‌شود به  کلاژن طبیعی اشاره کرد که عامل موثری در ترمیم، پر پشت کردن مو و سالم سازی موهای آسیب دیده است.

 ویتامین های گروه B : این ویتامین‌ها باعث ترمیم و نیز سرعت بخشیدن به رشد موهای از دست رفته می شوند.

ویتامین E : این ویتامین باعث محافظت از مو در برابر آسیب‌های محیطی است و به ترمیم موهای آسیب دیده و جلوگیری از ریزش مو کمک می کند

اسید سیتریک : عامل تنظیم کننده PH پوست سر می‌باشد.

کراتین : به عنوان عامل آبرسان و فلوژنتیک در نگهداری و ترمیم ساختار کوتیکل مو، از فیبرهای مو در برابر آسیب عوامل شیمیایی و فیزیکی حفاظت می‌کند.

روغن آرگان : باعث کوتاه شدن زمان صاف کردن مو می‌شود.

انجام بوتاکس مو بسته به نوع و جنس مو، حدود 2 ساعت زمان لازم دارد. برای حفظ بوتاکس مو، استفاده از شامپوهای بدون نمک توصیه می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پربیننده‌ترین مطالب